Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Zarasų ligoninė, kodas 187900976
Vilniaus g. 1B, Zarasai, LT -32129
Tel/faks. (8 385) 30588, el. p. zarasu.ligonine@zarasai.lt
Registratūros tel. (8 385) 54570
   
         
         
   
   
         
   
Medicininės paslaugos

Vertikalus baseinas

Viena efektyviausių procedūrų gydant stuburo uždegimines, degeneracines distrofines ligas ir jų komplikacijas (Bechterevo liga, deformuojančia osteochondrozė, diskogeninį radikulitą ir kt.) šioje procedūroje apjungiamas vandens ir kineziterapijos gydomasis poveikis į sutrikusias raumenų, raiščių, kaulų bei sanarių funkcijas. Dėl raumenų atsipalaidavimo ir dalinio nesvarumo Jūs žymiai lengviau ir beveik be skausmo atliksite aktyvius gydomuosius judesius. Po vertikalių vonių kurso sustiprėja raumenys ir raiščiai, padidėja stuburo paslankumas, judesiai tampa laisvesni ir žymiai mažiau skausmingi, o dažnai skausmas ir visai praeina. Pristabdomas stuburo patologinių procesų progresavimas, o taip pat raumenų atrofijos, stuburo deformacijų vystymasis.

Galvaninė vonia

Pasveikti padeda ir reabilitacijoje naudojamos galvaninės vonios, kur gydomųjų savybių suteikia galvaninės srovės vandenyje gulinčiam paciientui.
Galvaninė vonia skiriama, kai pacientui sutrinka jutimai galūnėse, taip pat nervų sistemos susirgimams gydyti. Šios procedūros metu gerėja mikrocirkuliacija, sunormalizuojama temperatūra, gerėja raumenų jėga ir paciento savijauta.
Pritaikymas: nervų sistemos susirgimai, neuralgijos, polineuritai, paralyžiai, lėtiniai ir degeneraciniai judamojo aparato susirgimai, reumatiniai raumenų susirgimai, smulkių sąnarių reumatizmas, vazomotoriniai sutrikimai, raumenų spazmai ir atrofiniai raumenų susirgimai (pvz. Sudeko atrofija), paralyžius, lūžių ar patempimų gydymas, potrauminė būklė ir t.t.

Perlinė vonia

Masažo gydomasis poveikis sudaromas vandens ir oro srautais, purškiamais iš purkštukų esančių vonioje. Sukuriamas raminantis poveikis, teigiamai veikiantis protinę ir fizinę žmogaus būklę.
Vanduo dirgina odos receptorius, o pučiamo oro burbuliukai švelniai masažuoja, atpalaiduoja raumenis, raminančiai veikia centrinę nervų sistemą, šalina nuovargį, mažina stresą ir nemigą. Procedūros metu gerėja kapiliarinė kraujotaka, aktyvėja medžiagų apykaita, pagerėja deguonies įsisavinimas organizme, atsipalaiduoja kūnas.
Povandeninis masažas taikomas kai asmuo yra po traumos, yra lūžių, raumenų arba sanarių sužeidimų, nepakankama kraujotaka galūnėse, sėdmenyse, esant spazminiam ir silpnam paralyžiui bei nutukimui gydyti. Hidromasažinė sūkurinė vonia rekomenduojama sergant edema, siekiant pagerinti sąnarių lankstumą, palengvinti spazmus.

 

 Purvo procedūros

Daromos vieno lauko arba viso kūno purvo aplikacijos. Tai Negyvosios jūros mineralnispurvas, pasižymintys terapinėmis ir kosmetinėmis savybėmis. Jam būdingas antiseptinis, nuskausminamasis ir priešuždegiminis poveikis. Ji naudojant retėja pulsas,  atpalaiduoja raumenys, ramina nervų sistemą, valo iš porų riebalinį sekretą. Rezultate pagerėja medžiagų apykaita odos ląstelėse, stimuliuojama kraujotaka, lyginasi raukšlės. Negyvosios jūros mineralinis purvas teigiamai veikia tokiems odos susirgimams kaip psoriažė, egzema, diatezė, neurodermitas.


2012-11-06 09:57:51

Naujienos

 

Nacionalinis Transplantacijos Biuras