ZARASUOSE NUO 2020 M. BALANDŽIO 20 D. VEIKS KARŠČIAVIMO KLINIKA

Zarasų mieste VšĮ Zarasų ligoninėje nuo 2020 m. balandžio 20 d. pradės veikti karščiavimo klinika, kurioje viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją).

S V A R B U !!!

Į karščiavimo kliniką gali būti siunčiami 18-60 metų pacientai, kuriems staigiai prasidėjo karščiavimas (temperatūra iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo yra 37,8⁰C ir daugiau), kartu jie pajuto bent vieną iš šių simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Į kliniką pacientai bus registruojami tik su šeimos gydytojo siuntimu. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su žmogaus sveikatos būkle, priima sprendimą, ar jį siųsti į karščiavimo kliniką, ir siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefono numeriu ir pranešą karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į kliniką atvykti pats savo automobiliu, ar turi būti atvežtas kito žmogaus.

ATVYKUSIEJI Į KARŠČIAVIMO KLINIKĄ P R I V A L O  :

• nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus norodyta kitaip;
  • turėti asmens dokumentą ir A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu- jį reikės padėti gerai matomoje automobilio salono vietoje;
  • į karščiavimo kliniką užeiti tik gavę darbuotojo leidimą ir užsidėję medicininę kaukę.

Sukarščiavę jaunesni nei 18 m. ir vyresni nei 60 m. asmenys turi skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112 ir gali būti gabenami į vieną iš didžiųjų šalies ligoninių.

LANKYTOJŲ IR PACIENTUI DĖMESIUI!!!

PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 M. KOVO 14 D. NUTARIMĄ NR. 207 „DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO“  SIEKIANT UŽKIRSTI KELIĄ KORONAVIRUSO  (COVID-19) PLITIMUI, VŠĮ ZARASŲ LIGONINĖ, SAUGODAMA JŪSŲ ARTIMŲJŲ (GYDOMŲ LIGONINĖJE) SVEIKATĄ, ĮVEDAMAS KARANTINAS

PRIMENAME, KAD ASMENIS, ATVYKUSIUS IŠ BET KURIOS UŽSIENO ŠALIES AR KONTAKTAVUSIUS SU ATVYKUSIAIS, SUKARŠČIAVUS AR ATSIRADUS KITIEMS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ SIMPTOMAMS, PRAŠOME SKAMBINTI TELEFONO NUMERIU 112, KUR JUMS BUS SUTEIKTA IŠSAMI INFORMACIJA.

TIKIMĖS SAVITARPIO SUPRATINGUMO!