Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Zarasų ligoninė, kodas 187900976
Vilniaus g. 1B, Zarasai, LT -32129
Tel/faks. (8 385) 30588, el. p. zarasu.ligonine@zarasai.lt
Registratūros tel. (8 385) 54570
   
         
         
   
   
         
   
Pirtis

Sauna

Saunai būdinga aukštesnė temperatūra ir nedidelis oro drėgnumas. Todėl ji dažnai vadinama sausų garų pirtimi. Dėl mažo vandens kiekio ore, aukšta temperatūra yra lengvai pakenčiama. Optimali saunos temperatūra – 70 – 80 °C. Pirmo užėjimo metu saunoje pabūkite 8 – 10 min. kol išprakaituosite. Kūnui maloniai sušilus atsiveria odos poros per kurias su prakaitu pasišalina įvairūs toksinai, ko pasekoje organizmas natūraliai valosi.

Labiausiai pastebima saunos nauda turintiems arterinių susirgimų (aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, diabetas, sergant cukrinio diabeto obliteruojančiai aterosklerozei, organizmo valymui nuo šlakų ir toksinų).

 Garinė pirtis

Garinėje pirtyje visai kitokios sąlygos nei lietuviams gerai pažįstamoje saunoje: temperatūra tarp 43-46 °C, o drėgmė – 100 procentų. Tokia garinė pirtis ne tik sveika, bet ir skatina atsipalaiduoti, sukelia energijos antplūdį. Garinė pirtis taip pat ir puiki odos gražinimo priemonė. Drėgmė stimuliuoja kraujo tėkmę, tokiu būdu intensyviai valosi oda, atsiveria odos poros, nusiima negyvos odos ląstelės ir nešvarumai. Oda tampa minkšta, švari ir švelni kaip šilkas.

Rusiška pirtis

Rusiška pirtis - tai garinė pirtis, įrengta puoselėjant rusiškas tradicijas ne tik pasivanoti beržinėmis vantomis, bet ir gerai praleisti laiką. Tai beveik sinonimai. Neaukšta temperatūra ir didelė drėgmė nevargina žmogų, bet maloniai nuteikia, sušildo, skatina atsipalaiduoti. Asmenims, sergantiems bronchine astma ar kitomis kvėpavimo takų ligomis,prastai miegantiems, pasižymintiems lėta medžiagų apykaita, patiriantiems nestiprius sąnarių skausmus tokia pirtis ypač rekomenduojama.
Garinėje pasiekiama didelė,apie 40-80 procentų drėgmė ir karštis siekia 50-70 laipsnių.


 


2014-10-07 09:35:10

Naujienos

 

Nacionalinis Transplantacijos Biuras